اخبار

برگزاری نخستین جشنواره ایده های اشتغالزا و کارآفرینی در بوشهر همزمان با سراسر استان های کشور

برگزاری نخستین جشنواره ایده های اشتغالزا و کارآفرینی در بوشهر همزمان با سراسر استان های کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان بوشهر؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم در خصوص ضرورت ایجاد و تثبیت اشتغال کشور گفت: برای نخستین بار و به همت وزارت متبوع جشنواره ایده های اشتغالزا و کارآفرینی کشور، همزمان با استان های دیگر در بوشهر برگزار   می شود.
مصدق کشاورزی با بیان اینکه ایده های ارائه شده در جشنواره ایده های اشتغالزا و کارآفرینی کشور باید به صورت یک مدل یا الگوی اشتغالزا در یک منطقه خاص و یا در سطح ملی باشد، اظهارکرد: محور های مرتبط با ایده های ارائه شده در زمینه اشتغالزایی و کارآفرینی، اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان، اشتغال روستایی، اشتغال زنان سرپرست خانوار و اشتغال در مناطق کمتر برخوردار و چندین مورد دیگر است.
این مقام مسئول افزود: توسعه و ترویج فرهنگ اشتغال و کارآفرینی، شناسایی ایده های برتر اشتغالزا و کارآفرینانه، شناخت فرصت های ویژه اشتغال در مناطق مختلف کشور و تشکیل بانک اطلاعاتی از ایده‌های برتر اشتغالزا و صاحبان این ایده ها از جمله اهداف نخستین جشنواره ایده‌های اشتغالزا و کارآفرین کشور خواهد بود.
کشاورزی، زمان ثبت ایده ها را از ۲۰ دی ماه لغایت 10 بهمن ماه اعلام کرد و گفت: صاحبان ایده های اشتغالزا و کارآفرینانه در کردستان می توانند با مراجعه به سامانه WWW.KARAFARINANEBARTAR.MCLS.GOV.IR نسبت به ثبت ایده خود و شرکت در جشنواره اقدام نمایند.
مصدق کشاورزی محور گفت: ایده‌های ارائه شده باید بصورت یک مدل یا الگوی اشتغال زا در یک منطقه خاص ویا در سطح ملی با موضوعاتی مانند اشتغالزایی وکارآفرینی، اشتغالزایی جوانان وفارغ التحصیلان، اشتغال روستایی، اشتغال در مناطق کمتر برخوردار، اشتغال زنان سرپرست خانوار، معلولین، معتادان بهبود یافته، زندانیان آزاد شده، اشتغال مرتبط با محیط زیست یا کارآفرینی سبز و اشتغال در منطقه ویژه اقتصادی مکران، باشد.
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان بوشهر یاد آور شد: در ابتدا ایده‌ها در سطح این استان بررسی و ایده برتر به ستاد وزارت متبوع جهت شرکت در سطح ملی اعلام می‌شود و در سطح ستاد نیز ایده‌های ارسالی از سراسر کشور مورد بررسی قرار گرفته وایده برتر انتخاب و معرفی خواهد شد همچنین ارزیابی برترین ایده‌ها بر اساس نو آورانه بودن، میزان امکان پذیری اجرای ایده، تاثیر بر اشتغال کشور، تعداد اشتغال ایجادی، قابلیت دوام شغل، نیاز به منابع مالی کمتر برای اجرای ایده می‌باشد.
کشاورزی بیان کرد: ضمن اهدا جوایز به ایده برتر توسط وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی در این جشنواره، اقدامات لازم برای عملیاتی نمودن ایده برگزیده توسط دستگاه مرتبط با موضوع ایده بعنوان الگو ومدل اشتغالزایی در راستای ماتریس زیست بوم اشتغال کشور انجام می‌شود.
مصدق کشاورزی گفت: علاقمندان در استان بوشهر می‌توانند در خصوص دریافت اطلاعات بیشتر از جشنواره با دبیرخانه استان در اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی بوشهر به شماره تلفن تلفن: 33326704-33330821-33330822 با واحد توسعه کارآفرینی تماس حاصل فرمایند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در پایان عنوان کرد: برترین ایده ها بر اساس نوآورانه بودن، میزان امکان پذیری اجرای ایده ها، تاثیر بر اشتغال کشور و تعداد اشتغال ایجادی، پایدار بودن اشتغال و نیاز به منابع مالی کمتر برای اجرای آن ایده، ارزیابی می شوند.

۲۱ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید