اخبار

توسعه کارآفرینی از عوامل تحقق شعار سال است

توسعه کارآفرینی از عوامل تحقق شعار سال است
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به شعار تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها گفت: توسعه کارآفرینی از عوامل تحقق شعار سال است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر؛ کشاورزی با اشاره به گرامیداشت هفته کار و کارگر افزود: در زمان حاضر ۳۳۵هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در استان بوشهر وجود دارد که از این آمار ۶۱ درصد در بخش خدمات، ۱۱.۲ درصد در بخش کشاورزی و ۲۷ درصد در بخش صنعت است.
وی مهمترین دغدغه عمومی کارگران را افزایش حقوق آنها عنوان کرد که با وجود شرایط خاص کشور اما با همت دولت تدبیر و امید کارها و اقدام‌های مهم در این زمینه انجام شده‌است.
کشاورزی یادآورشد: در بخش رفاهیات کارگران که زمانی مغفول مانده بود و استان بوشهر تنها از یک سالن ورزشی برخوردار بود با تلاش مسئولان در هشت سال دولت تدبیر و امید چهار سالن ورزشی و استخر ویژه کارگران در مناطق مختلف استان بوشهر در دست احداث است که انتظار می‌رود تا پیش از نیمه اول سال جاری مورد بهره‌برداری قرار گیرند.
وی ۴۰ درصد سازش در حوزه قوانین و روابط کار و رفع اختلاف‌های کارگر و کارفرما، کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها و هیات‌های تشخیص به ترتیب به ۱۹ و ۱۵ روز را از جمله دیگر دستاوردهای مهم این اداره کل در استان بوشهر عنوان کرد.
وی با اشاره به شعار تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها گفت: توسعه فرهنگ کارآفرینی و زمینه سازی برای تربیت و پرورش کارآفرینان روستایی، پشتیبانی و صیانت از نیروی کار و حمایت از سرمایه گذاری‌ها موجب تحقق شعار سال می‌شود.
کشاورزی یادآور شد: برای تحقق شعار سال رویکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی واحدهای تولیدی غیر فعال و رفع موانع تعاونی‌های راکد است.
کشاورزی در باره مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۱۰هزار و ۲۷۶ نفر مقرری بگیر تامین اجتماعی در این استان هستند.

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید