اخبار

۲ هزار و ۸۱۵ طرح اشتغال روستایی در استان بوشهر اجرا شد

۲ هزار و ۸۱۵ طرح اشتغال روستایی در استان بوشهر اجرا شد
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه جتماعی استان بوشهر گفت: در چهار سال اخیر (۹۶ تا ۹۹)، ۲ هزار و ۸۱۵ طرح اشتغال روستایی و عشایری با پرداخت تسهیلات کم بهره در این استان اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر به نقل از ایرنا؛ مصدق کشاورزی سرپرست اداره کل  افزود: در چهار سال گذشته ۳۰۴ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال چهار هزار و ۸۵۰ نفر به این شمار طرح‌ پرداخت شده‌است.
وی بیان کرد: تسهیلات مشاغل روستایی و عشایری ضمن اینکه باعث پایداری مشاغل در روستاها و جوامع عشایری می‌شود، انجام کارهای بزرگی در بخش فعالیت‌های بوم‌گردی، تکمیل زنجیره مرغ و توسعه گلخانه‌ها در استان بوشهر را به همراه داشته است، طوریکه امروز با پشتوانه تسهیلات اشتغال روستایی زنجیره تولید مرغ در این استان تکمیل و انقلاب عظیمی در زمینه توسعه گلخانه‌ها ایجاد شده‌است.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های اشتغال روستایی علاوه بر بهبود وضع معیشتی روستائیان از مهاجرت آنان به مناطق شهری و ایجاد آسیب‌های اجتماعی از جمله حاشیه نشینی در شهرهاجلوگیری می‌کند.
کشاورزی تاکید کرد: تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری فرصتی برای ایجاد اشتغال پایدار و کارآفرینی در روستاها است که انتظار می‌رود با شناسایی ظرفیت‌ها و استعدادها زمینه رونق و پویایی در روستاها فراهم شود.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر ادامه داد: تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در زمینه حمایت از توسعه، ایجاد اشتغال پایدار و ارتقای تولید در مناطق روستایی و عشایری از جمله هدف‌های اجرای این طرح است.
وی با اشاره به اینکه ۶۶ میلیارد تومان اعتبار اشتغال روستایی آماده در اختیار استان بوشهر قرار دارد گفت: از محل بازپرداخت تسهیلات اشتغال روستایی امکان پرداخت تسهیلات جدیدی به صورت مستمر به متقاضیان وجود دارد.
کشاورزی ادامه داد: براساس آخرین ارزیابی‌ها با توجه به جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات مشاغل روستایی و عشایری در استان بوشهر، این استان در این زمینه از جمله استان‌های پیشرو و رتبه دوم کشور است.
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید