اخبار

‌کریم یاوری مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی‌ :حل مشکلات واحدهای اشتغال‌زایی و تولیدی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد

‌کریم یاوری مشاور  و نماینده ویژه وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی‌ :حل مشکلات واحدهای اشتغال‌زایی و تولیدی  در اولویت برنامه‌ها قرار دارد
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی از طریق دستگاه‌های متولی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: در این راستا کمیته‌های مرتبط استانی و شهرستانی و کمیسیون کارگری در استان‌ها تشکیل شده و مصوبات آنها پیگیری می‌شود .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان بوشهر ؛ کریم یاوری مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفری که به استان بوشهر داشت به همراه مصدق کشاورزی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استاندار بوشهر دیدار کرد.
‌کریم یاوری مشاور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی‌ حل مشکلات واحدهای اشتغال‌زایی و تولیدی را در اولویت برنامه‌ها دانست و اظهار داشت: برای صیانت از نیروهای کار و توسعه اشتغال پایدار براساس شعار امسال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها برنامه‌های مهمی تدوین و عملیاتی شده است.
وی، با بیان اینکه برنامه هایی برای حل مشکلات واحدهای کارگری و اشتغال‌زایی تدوین شده است تاکید کرد: شناسایی بنگاه‌های اقتصادی و اشتغال‌زا که دارای مشکل است مورد توجه قرار گرفته است.
نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر حل مشکلات واحدهای کارگری بر اساس ظرفیت‌های مناطق تصریح کرد مشکلات یک‌هزار 100 بنگاه اقتصادی در کشور شناسایی شده که بر اساس برنامه‌ریزی، حل مشکلات آنان در بخش‌های گوناگون مورد تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است.
یاوری، با بیان اینکه بخشی از مشکلات ارتباط با محیط کاری ندارد افزود: با مانع‌زدایی‌ها تلاش می‌شود مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و محیط‌های کارگری و اشتغال‌زایی برطرف شود.
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی از طریق دستگاه‌های متولی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: در این راستا کمیته‌های مرتبط استانی و شهرستانی و کمیسیون کارگری در استان‌ها تشکیل شده و مصوبات آنها پیگیری می‌شود .
وی از تشکیل کمیته‌های پشتیبانی از تولید و مانع‌زدائی و رفع موانع تولید در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و افزود: کمیته پشتیبانی از تولید و مانع‌زدایی از اجرا طرح‌های اشتغال‌زایی و تامین تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای فعالان اقتصادی و کارآفرینان در استان‌ها تشکیل شده است.
نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تامین تسهیلات ارزان قیمت را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: در راستای رفع موانع تولید و توسعه طرح‌های اشتغال‌زایی تسهیلات بانکی با نرخ سود ارزان، در اختیار سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و کارفرمایان بنگاه‌های اقتصادی قرار می‌گیرد.
در ادامه عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر همکاری همه دستگاه‌ها زیر مجموعه همه قوا در مانع‌زدایی را یک ضرورت دانست و اظهار داشت: در پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها به گونه‌ای عمل شود که آثار آن برای همه مردم مشخص باشد.
وی، با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت‌ها برای رفع موانع بنگاه‌های تولیدی، اقتصادی و اشتغال‌زایی گفت: از همه ظرفیت‌های استانی و ملی برای تحقق شعار امسال از جمله رفع موانع واحدهایی که دارای مشکل هستند استفاده می‌شود.
استاندار بوشهر، تعیین زمان مشخص برای رفع مشکل واحدهای تولیدی و اشتغال‌زایی افزود: باید بازه زمانی مشخص در رفع مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و کارگری تعیین و تعریف شود.
گراوند با بیان اینکه برخی از مشکلات به درون واحدها برمی‌گردد تصریح کرد: بخشی از مشکلات به قوانین و بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها بر‌می‌گردد که باید این قوانین اصلاح شود.
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۶:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید