اخبار

از بانوان شاغل در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر به مناسبت روز زن تجلیل شد

از بانوان شاغل در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر به مناسبت روز زن تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی اد اره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر؛ مراسم تقدیر از بانوان شاغل در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه الزهراء (س) وگرمیداشت مقام والای زن و روز مادر برگزار شد.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با تبریک مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) گفت: این روز به یُمن زادروز بانوی نمونه‌ی اسلام، فاطمه زهرا(س)، روز مادر نام گرفته است. بانویی که گل سرسبد تمام بانوان عالم است و تنها زنی که پدرش معصوم، شوهرش معصوم و خودش نیز معصوم بوده و پیامبر گرامی اسلام(ص) به او لقب «اُم ابیها» داده است، یعنی زنی که برای پدرش هم‌چون مادر بود.
کشاورزی ادامه داد: نقش و جایگاه زنان در جامعه بسیار ارزشمند و حائز اهمیت است به طوری که بانوان با پشتکار قوی خود توانسته اند در کنار خدمت به سلامت روح و روان خانواده، در فعالیت های اجتماعی هم بدرخشند.
وی یادآور شد: اگر در دوران گذشته انتقادی در خصوص تبعیض جنسیتی علیه زنان صورت می گرفت رخت بربسته و امروز به برکت انقلاب نقش زنان در جامعه پررنگ تر شده و زنان علاوه بر نقش تربیتی که بر عهده دارند، همچون مردان در مسئولیت های مهم و کلیدی ایفای وظیفه می کنند.
کشاورزی با بیان اینکه در آموزه های دینی ما مسلمان زنان در جایگاه و مرتبه عالی قرار دارند، خاطر نشان کرد: در جوامع غربی به زنان به عنوان ابزار و کالا نگریسته می شود ولی در جوامع اسلامی فرقی در ایمان و تکلیف میان دو قشرمرد و زن وجود ندارد و ملاک برتری تقوا است.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر در پایان بیان داشت : توجه به شخصیت نورانی حضرت فاطمه (س) که حجت خدا بر ائمه معصومین(ع) بوده نه فقط برای زنان ما، که برای همه آحاد مرد و زن مسلمان و بلکه هر انسان جویای حقیقت سرمایه ارزشمندی است که قادر است انسان و انسانیت را از غبار اوهام و انحرافات رهایی بخشد و او را به سر منزل مقصود رهنمون گردد.

۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید