اخبار

بازرسی از واحدهای کارگری در مناطق ویژه با جدیت دنبال شود

بازرسی از واحدهای کارگری در مناطق ویژه با جدیت دنبال شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: تنها تعداد بسیار معدودی از شرکت های مستقر در استان بوشهر معوقات کارگری دارند که آن هم باید تا پایان سال به صفر رسیده و مطالبات کارگران بصورت کامل پرداخت شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر به نقل ازروابط عمومی استانداری بوشهر ، محمد تقی ایرانی در جلسه کمیسیون کارگری استان با بیان اینکه مشکلات حوزه کارگری استان صرفا مشکلات صنفی و اجتماعی است و ما آن را سیاسی نمی دانیم اظهار داشت: مدیران مجموعه دولتی، اجرائی و نظارتی و فنی در سطح اجتماعی باید به سمت حل این مشکلات قدم بردارند و با عقل و درایت و تدبیر کار را به سامان و سرمنزل مقصود برسانند.
وی با اشاره به اینکه چرخ تولید کشور مرهون خدمات خیل عظیم کارگران است و این عزیزان بعنوان قشر زحمت کش جامعه و سربازان گمنام در حال خدمت هستند یادآور شد: در مسائل کارگری، حقوق شهروندی باید بصورت کامل رعایت شود و بلوکه شدن حقوق کارگران به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و بامصوبه کمیسیون کارگری استان حقوق کارگران نباید فریز شود و در وقت مقرر پرداخت شود.
ایرانی با بیان اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در مدت اخیر در جهت بازرسی از واحدهای مستقر در واحدهای کارگری در حوزه منطقه ویژه انرژی پارس اقدامات خوبی را شروع کرده است ضمن استمرار بازرسی از این مناطق برنامه ریزی مستمر و دقیق در این خصوص صورت پذیرد.
در این جلسه کشاورزی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کارگاهای استان بوشهر و اقدامات صورت گرفته، گفت: بر اساس تکالیف قانونی بازرسی از مناطق ویژه و آزاددر حوزه قوانین کار بر عهده این اداره کل قرار دارد که در اجرای قانون و نظارت بر اجرای قوانین از هیچ کوششی دریغ نمیکنیم.

۹ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید