اخبار

۵۰۰ طرح اشتغالزایی باکمک بنیاد برکت در شهرستان های دشتی و تنگستان انجام می شود

۵۰۰ طرح اشتغالزایی باکمک بنیاد برکت در شهرستان های دشتی و تنگستان انجام می شود

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار .و رفاه اجتماعی شهرستان تنگستان؛ جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی با حضور معاون برنامه ریزی و هماهنگی عمرانی فرماندار ، معاون تامین نهادها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت ، مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام استان بوشهر و جمعی از مدیران و شوراهای اسلامی شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری تنگستان  برگزار شد .

معاون بنیاد برکت کشور در این جلسه  گفت: با شناسایی پتانسیل ها  حدود ۵۰۰ طرح اشتغالزایی باکمک بنیاد برکت در شهرستان های دشتی و تنگستان انجام می شود .

معاون تامین نهادها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت تصریح کرد: بنیاد در کنار ایجاد طرح های اشتغال‌زایی خرد و خانگی، از شرکت‌ها و کارگاه‌های کوچک نیز حمایت می‌کند تا بتوانند به نوعی پشتیبان و تکمیل‌کننده زنجیره ارزشی طرح‌های خرد و خانگی باشند.

جوهری در تشریح مدل‌های اقتصادی بنیاد برکت در حوزه اشتغال‌زایی خرد و خانگی گفت: در مدل‌های «سحاب» و «آسمان» مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت طرح اشتغال‌زایی را با توجه به پتانسیل‌های منطقه‌ای تعریف و متقاضی را شناسایی می‌کنند. سپس اهلیت‌سنجی و اعتبارسنجی متقاضی صورت می‌گیرد و در صورت تایید، به بانک عامل برای دریافت تسهیلات معرفی می‌شود.

به گفته وی، بنیاد برکت به هیچ عنوان به دنبال تصدی‌گری نیست و فقط راه‌کار‌های حمایتی را در دستور کار خود دارد.

معاون عمرانی فرماندار تنگستان در ادامه گفت ؛ ستاد اجرایی فرمان امام در زمینه های مختلفی منشا خدمت به مردم بوده است که در زمینه طرحهای اقتصادی و مشاغل خانگی با مشارکت مدنی و اعطای تسهیلات نیز فرصتهای شغلی و توسعه اقتصادی را فراهم می اورد .

سلیمانی در پایان بیان داشت: دستگاهای اجرایی تلاش کنند طرحهایی که ظرفیت توسعه دارند را شناسایی و برای استفاده از این فرصت معرفی نمایند .

۳ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید