اخبار

احتمال وقوع حادثه یا بروز خطر در کارگاه می تواند منجر به تعطیلی کارگاه شود

احتمال وقوع حادثه یا بروز خطر در کارگاه می تواند منجر به تعطیلی کارگاه شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، در کارگاههایی که احتمال وقوع حادثه یا بروز خطر وجود دارد با حکم مراجع قضایی تمام یا قسمتی از کارگاه تعطیل خواهد شد.

مهدی عبدالهی مدیر روابط کار در این زمینه توضیح داد: مستند به ماده 105 قانون کار هر گاه در حین بازرسی ، به تشخیص بازرس کار یا کارشناس بهداشت حرفه ای احتمال وقوع حادثه و یا بروز خطر در کارگاه داده شود ، بازرس کار یا کارشناس بهداشت حرفه ای مکلف هستند مراتب را فورا و کتبا به کارفرما یا نماینده او و نیز به رییس مستقیم خود اطلاع دهند.

وی ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، حسب مورد گزارش بازرسان کار و کارشناسان بهداشت حرفه ای از دادسرای عمومی محل و در صورت عدم تشکیل دادسرا از دادگاه عمومی محل تقاضا خواهند کرد فورا تعطیل و لاک و مهر تمام یا قسمتی از کارگاه را صادر نماید . دادستان بلافاصله نسبت به صدور قرار اقدام و قرار مذکور پس از ابلاغ قابل اجرا است .

عبدالهی با تاکید بر ابن موضوع که کارفرما مکلف است در ایامی که به علت فوق کار تعطیل می شود مزد کارگران کارگاه را بپردازد، افزود : دستور رفع تعطیل توسط مرجع مزبور در صورتی صادر خواهد شد که بازرس کار یا کارشناس بهداشت حرفه ای و یا کارشناسان ذی ربط دادگستری رفع نواقص و معایب موجود را تایید نموده باشند.

۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید