اخبار

از تعاونی‌های کارآفرین برتر استان بوشهر تجلیل شد

از تعاونی‌های کارآفرین برتر استان بوشهر تجلیل شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به فعالیت بیش از ۳ هزار تعاونی فعال در استان گفت: در پانزدهمین دوره معرفی تعاونی‌های برتر ۱۰ تعاونی کارآفرین موفق استان بوشهر مورد تجلیل قرار گرفت.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، حمیدرضا پناه در آیین پانزدهمین دوره معرفی تعاونی‌های برتر استان بوشهر شفافیت همواره سیاست اصلی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بوده و هست اظهار داشت : شفافیت یکی از راهکارهای جدی مبارزه با فساد وابزاری برای افزایش کارآمدی وتحقق نظارت مردم است و در حوزه شفافیت گام های بلندی در وزرات متبوع ودستگاه های زیر مجموعه های آن تاکنون برداشته شده که بسیار شایسته و بارز بوده است وکمتر نظیر آن دیده شده است .

وی در ادامه افزود: از جمله گام های بزرگ وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی که در جهت تحقق اصل شفاف سازی برداشته شده می توان از انتشار اسامی اعضای هیات مدیره شرکت های تابعه وزرات متبوع ،تکمیل سامانه شناسنامه قراردادها و مجامع شرکت‌ها، رتبه‌بندی وسطح بندی شرکت‌های زیر مجموعه شستا، تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی، راه اندازی سامانه های جامع  وهوشمند بخش تعاون کشور و سامانه جامع روابط کار، اعلام لیست دریافت کنندگان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی وتسهیلات بالای ۵۰ میلیون ریالی مشاغل خانگی، تسهیلات کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا، سامانه های دستگاه های زیر مجموعه مانند بهزیستی، صندوق ها و بانک‌ها و نیز انتشار کلیه قراردادهای وزارت با پیمانکاران وسایر موارد نام برد .  

عکس

مدیرکل تعاون، کار رفاه اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: هر گامی که در جهت شفافیت برداشته شود می تواند فساد و رانتخواری را ریشه کن کند و هنگامی که اتاق شیشه‌ای شکل بگیرد، فساد برجسته ونمایان می‌شود و سرعت مقابله و جلوگیری از فساد افزایش می یابد که این راهبرد باید در دستور کار تمامی مسئولین در هر سطحی قرار گیرد.

 نقش مهم تعاونی در عرصه‌های تولیدی، اشتغال‌زایی، سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و توسعه طرح‌های خدماتی را مهم دانست و اظهار داشت: تعاونی‌ها بهترین ساختار برای اجرای عدالت اجتماعی، اقتصادی و کاهش فاصله طبقاتی محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه تعاونی‌ها در ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال بسیار موثرند افزود: تعاون راهکار مناسب برای گردش عدالت اجتماعی است و اقتصاد تعاون با نگرش اقتصاد انسان محور، دارای ویژگی‌های رشد گرایی و باز توزیعی است.

پناه بیان کرد: شرکت های تعاونی علاوه بر آنکه می‌توانند در اشتغالزایی سهم عمده‌ای داشته باشند نقش آنها در فقرزدایی و گسترش عدالت اجتماعی بسیار پررنگ است زیرا بخش تعاون با جمع آوری و ساماندهی سرمایه های خرد و هدایت آن به سمت تشکیل شرکت تعاونی این منابع ناچیز را وارد چرخه اقتصاد می نماید که منافع مادی حاصل از این سرمایه ها بصورت عادلانه بین تعاونگران توزیع شده و به معیشت خانواده هایی که بنیه مالی ضعیفی دارند کمک می نماید.وی اذعان داشت: تعاونی‌های واقعی و مطلوب دارای جنبه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی هستند، بنابراین می‌توانند به برنامه‌ریزی ها جنبه انسانی داده و از بروز  اثرات زیان بار و پیشی گرفتن توسعه صنعتی و اقتصادی از توسعه اجتماعی جلوگیری بعمل ‌آورند وهمچنین با طرز عمل خاص خود در توزیع سود می‌توانند به توزیع عادلانه درآمد و ثروت کمک نموده و آن را فراگیر سازند.

عکس

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر تعداد تعاونی‌های استان را 3 هزار و 178 تعاونی دانست و تصریح کرد: یک‌هزار 100 تعاونی که 34 درصد است در عرصه خدمات، 900 تعاونی معادل 28 درصد در حوزه کشاورزی و 74 تعاونی استان بوشهر در بخش صنعت فعالیت می‌کنند.

پناه با بیان اینکه 621 تعاونی در شهرستان بوشهر قرار دارد افزود: پس از آن شهرستان‌های دشتی و دشتستان دارای بیشترین تعاونی هستند.

وی با بیان اینکه 328 تعاونی استان بوشهر مربوط به بانوان است گفت: شش تعاونی مربوط به شرکت‌های دانش بنیان است و استان بوشهر دارای 15 اتحادیه تعاونی فعال است.

عکس

۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید