اخبار

2 شرکت تعاونی شهرستان تنگستان در استان رتبه برتر را کسب کردند

2 شرکت تعاونی شهرستان تنگستان در استان رتبه برتر را کسب کردند

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان تنگستان؛ در پانزدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان بوشهر دو شرکت تعاونی کشت و صنعت پاسارگاد و لیان گستر آباد سبز به عنوان تعاونی های برتر استانی برگزیده شدند.

شرکت تعاونی کشت و‌صنعت پاسارگاد تنگستان در سال ۱۳۸۴ با هدف تولید و توسعه در بخش کشاورزی و همچنین آموزش توسط خانم طیبه احمدپیری به عنوانمدیرعامل تاسیس و راه اندازی شد. در بدو تاسیس شرکت٬ فعالیت های آموزشی از قبیل آموزش کارکنان ادارات دولتی و مشاغل آزاد و همچنین کشت و‌پرورش محصولات گلخانه ای شروع شد و در این مورد پیشرفت های قابل توجهی را بدست آورده و با اتکا به این تجربه گرانبها در سال ۱۳۹۰ با اخذ مجوز  از موسسه آموزش علمی کاربردی جهاد کشاورزی  و دانشگاه جامع علمی کاربردی کار  آموزش مقطع دار را در مقاطع کاردانی و‌کارشناسی شروع کرد و همزمان  با استخدام حدود سی نفر پرسنل اداری و مدرس دانشگاه ٬ شش نفر اعضای هیت موسس از هیت علمی دانشگاه های معتبر  راه اندازی تشکل های دانشجویی ٬  صنفی و انجمن های علمی فعالیت خود را گسترش داد تا در حوزه اشتغال و کارآفرینی شهرستان تنگستان  نقش مهمی را ایفا کند. 

 

همچنین تعاونی لیان گستر آباد سبز  با هدف تولید وفروش فرش دستباف  در سال1394 توسط فاطمه خسروخواه تاسیس شد. این تعاونی با ظرفیت اشتغال 120 نفر  در  بکارگیری زنان سرپرست خانوار شهرستان تنگستان تاثیر بسزایی داشته است.

عکس
عکس

۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید