اخبار

فرماندار شهرستان تنگستان خبر داد; تاثیر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در اشتغال پایدار مشهود است

فرماندار شهرستان تنگستان خبر داد; تاثیر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در اشتغال پایدار مشهود است

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان تنگستان ؛ عبدالحسن رفیعی پور در نشست رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان   خواستار توجه جدی به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای شد واظهار داشت : آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف می‌تواند تاثیرفراوانی در اشتغال ، تولید و درآمد پایدار داشته باشد.

وی با بیان اینکه آموزش مجازی با توجه به شرایط روز باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: جامعه امروز ما در کنار تخصص های علمی، نیازمند جوانان کارآزموده در شاخه های مختلف فنی و حرفه ای است.

رفیعی پور تاکید کرد: آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی در اولویت برنامه های امسال قرار دارد تا زمینه اشتغال بیشتری برای جوانان شهرستان تنگستان مهیا شود.

رئیس مرکز آموزش فنی حرفه‌ای شهرستان تنگستان نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت موجود آموزش‌ها در مرکز فنی حرفه‌ای ، بر ضرورت ایجاد و تامین وسایل و امکانات کارگاه‌های فنی حرفه‌ای تاکید کرد و ادامه داد: با جذب اعتبارات لازم می‌شود به آموزش‌های بیشتر و به طبع اشتغال و رونق کسب و کار امیدوار بود.

موسی پوزش اظهار داشت: شهرستان تنگستان با اقلیم جغرافیایی منحصر به فرد و از پتانسیل های بالقوه در حرفه های کشاورزی، دامداری، گردشگری و …. برخوردار است و آموزش فنی و حرفه ای می تواند با بهره گیری از توانایی دستگاههای اجرایی به تدوین سند مهارتی شهرستان با رویکرد آینده پژوهی برای تعریف مشاغل جدید و زود بازده بپردازد چراکه تدوین سند مهارتی این شهرستان با نگاه به آمایش سرزمین بسیار ضروری است .

۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۷:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید