اخبار

فاز سوم شرکت تعاونی آبزیان مرجان بیدو در هفته دولت افتتاح می شود

فاز سوم شرکت تعاونی آبزیان مرجان بیدو در هفته دولت افتتاح می شود
کارخانه تولید غذای آبزیان "مرجان بیـدو" که" در شهرک صنعتی شهرستان دیلم" احداث و آماده برای افتتاح در هفته دولت امسال است به عنوان یکی از مهم‌ترین طرح‌های تولیدی این استان به شمار می‌رود که با بهره‌برداری از آن بخش عمده‌ای از مشکلات صنعت پرورش آبزیان جنوب کشور برطرف می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان دیلم  "این شرکت تعاونی در سال 96 و با شماره 325 در اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان دیلم به ثبت رسید و در شهرک صنعتی  با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومان" احداث گردید که " زمینه اشتغال مستقیم حـدود ۶۰ نیـروی کاری و متخصص بومی " را فراهم می‌کند.

سرمایه‌گذار این طرح از جوانان بومی و کارآفرین شهرستان دیلم است که پیش از این شرکت عمل‌آوری، بسته بندی و انجماد آبزیان را در مجاورت همین کارخانه در شهرک صنعتی دیلم در سال ۹۷ با حجم سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد تومان احداث و راه اندازی و زمینه اشتغال ۴۰۰ نفر نیروی فصلی در زمان تولید میگوی پرورشی و  ۳۰ نفر نیروی دایم را فراهم کرده‌است.

این طرح که به دلیل شیوع ویروس کرونا بصورت ویدئو کنفرانس افتتاح خواهد شد بنا به پیشنهاد فرماندار دیلم به استاندار بوشهر در ردیف طرح‌های مهم هفته دولت امسال استان بوشهر برای افتتاح توسط رئیس جمهوری ارایه شده‌است.

فرماندار دیلم گفت: یکی از پروژه‌های پیشنهادی افتتاحی این شهرستان در هفته دولت امسال استان بوشهر از طریق ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهوری کارخانه تولید غذای آبزیان توسط شرکت آبزیان مرجان  بیدو واقع در شهرک صنعتی دیلم است.

 مدیرعامل و سرمایه‌گذار این طرح اقتصادی گفت: کارخانه تولید غذای آبزیان مرجان بیدو هم اکنون بطور آزمایشی روزانه بین ۲۰ تا ۳۰ تن غذای پرورش دهندگان میگوی سایت بویرات دیلم و سایر پرورش دهندگان استان بوشهر و استان همجوار خوزستان را تولید و پوشش می‌دهد.

علی خدری افزود: به منظور تکمیل زنجیره تولید آبزیان بویژه تولید، پرورش و صادرات میگو بزودی طرح مزرعه تولید و کشت لارو (بچه میگو) در شهرستان دیلم اجرا می‌شود.

این سرمایه‌گذار پیش از این به عنوان یکی از کارآفرینان برتر استان بوشهر توسط استاندار این استان تقدیر شد.

۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید