اخبار

پرداخت تسهیلات به مشاغل بیمه نشده آسیب دیده از ویروس کرونا

پرداخت تسهیلات به مشاغل بیمه نشده آسیب دیده از  ویروس کرونا
معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: در ابلاغی جدید، کارگاه‌های بیمه‌نشده که از شرایط اقتصادی به‌وجود آمده از کرونا آسیب و زیان دیده‌اند نیز می‌توانند از تسهیلات حمایتی دولت برخوردار شوند.
به‌گزارش  روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر؛ سیامک وطن‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار صدا و سیما مرکز بوشهر  با اشاره به تصمیم دولت برای حمایت از کسب‌وکار‌های کوچک و کارگاهی آسیب‌دیده از کرونا و سهم ۴۸۹ میلیارد تومانی استان بوشهر گفت: پس از تشکیل پرونده، تا کنون ۵۰ میلیارد تومان طرح به ۱4 بانک عامل در استان معرفی و ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان نیز پرداخت شده است.
او با بیان این‌که فرصت درخواست تسهیلات تا ۵ مرداد است، افزود: درخواست‌کنندگان باید در تارنمای «کارا» به نشانی kara.mcls.gov.ir مشخصات خود را در بخش تسهیلات کرونا ثبت کنند.
وطن‌خواه گفت: متأسفانه آن‌گونه که انتظار می‌رفت متقاضیان و کارفرمایان کارگاه‌ها از این تسهیلات استقبال نکردند و در تصمیمی جدید، کارگاه‌های بیمه‌نشده نیز می‌توانند برای دریافت این تسهیلات نام‌نویسی کنند.
وی اشاره کرد : که مشمولانی که درخواست نداده‌اند شاید میزان تسهیلات، نرخ تسهیلات و مدت بازپرداخت تسهیلات را مناسب ندیده‌اند.
معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اضافه کرد: صاحبان کارگاه‌های بیمه‌نشده‌ی فعال در ۱۴ رسته‌ی گفته‌شده می‌توانند پس از اثبات رابطه کارگریِ بدون بیمه و تأیید دستگاه اجرایی مرتبط، به ازای تمامی کارگران کارگاه تسهیلات بگیرند و در غیر این صورت تنها برای مشمول شدن خود ۶ میلیون تومان تسهیلات بگیرند.
وطن خواه در پایان گفت:  که تا پایان مرداد تمامی تسهیلات پرداخت خواهد شد و بازپرداخت آن نیز از ابتدای مهر و در ۲۴ ماه خواهد بود.
۲۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید