اخبار

برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور استاندار بوشهر

برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور استاندار بوشهر

به گزارش اداره کل روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان  بوشهر، حمیدرضا پناه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهردرخصوص تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا  اظهار داشت: 9هزار  واحد صنفی آسیب دیده از کرونا تاکنون در استان بوشهر مشمول دریافت این تسهیلات شناخته شده‌اند وتا کنون 1هزار و 31 پرونده اسامی آنها به دستگاه های اجرایی و بانک ها ارسال و 424 پرونده برای دریافت تسهیلات معرفی شده و متقاضیان واجد شرایط، می‌توانند بعد از ارائه مستندات قانونی برای دریافت این تسهیلات به بانک‌های عامل مراجعه کنند.

 از مجموع تسهیلات دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در بحث آسیب کرونا، 1 موردمربوط به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ۶۷۳ مورد مربوط به اداره راه و شهرسازی ، ۹۹ مورد مربوط به صنعت، معدن و تجارت، ۵۶ مورد مربوط به بهزیستی، ۴ مورد مربوط بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی، ۱۲۴ مورد آموزش و پرورش، ۳ مورد مربوط به ورزش و جوانان، ۲۶ مورد مربوط به فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۲۳ مورد مربوط به زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ۱۴ مورد مربوط به میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ۶ مورد مربوط به آموزش فنی و حرفه‌ای و ۲ مورد مربوط به نهاد های وزارت کشور است.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: با توجه به محدودیت زمان متقاضیان با مراجعه به سامانه کارا و با وارد کردن کد ملی بانک مربوطه را شناسایی کنند و در اسرع وقت نسبت به تکمیل پرونده تسهیلات مراجعه نمایند.

حمیدرضا پناه در پایان افزود: بحث تزریق تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا برای حفظ اشتغال است و این مهم باید با سرعت ویژه انجام شود تا مشاغل ایجاد شده از دست نرود.

وی با بیان این که رانندگان حمل و نقل درون و برون شهری هم مشمول دریافت این تسهیلات هستند، خاطرنشان کرد: پرونده این افراد به طور مستقیم اما دیگر پرونده ها پس از تأیید در دستگاه اجرایی مربوط به بانک ارسال می شود.

وی مبلغ تسهیلات را برای رانندگان 6 میلیون و برای هر کارگر 12 میلیون تومان ذکر کرد و ادامه داد: به کارگاه هایی که به واسطه مصوبه ستاد کرونا تعطیل شدند به ازای هر کارگر 16 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر اضافه کرد: در مرحله دوم پرداخت این تسهیلات، برخی شرایط حذف شده است و کارگاه هایی که بیمه شده ندارند هم مشمول دریافت تسهیلات می شوند و به نظر می رسد پس از پرداخت تسهیلات مرحله اول، پرداخت تسهیلات مرحله دوم نیز آغاز خواهد شد.

عکس

 

۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید