اخبار

پذیرش 575 نفر فارغ التحصیل دانشگاهی در طرح کارورزی سال 99

پذیرش 575 نفر فارغ التحصیل دانشگاهی در طرح کارورزی سال 99

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، حمیدرضا پناه گفت: به منظور افزایش اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار و ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان، طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان اجرا می شود و سهم استان بوشهر 575 نفر در سال99 می باشد.

پناه اذعان کرد: یکی از دغدغه های کارفرمایان برای جذب نیرو، کاهش هزینه های بکارگماری نیروی کار است که در این طرح و طی دوره مقدماتی کارورزی، افراد کارورز با هزینه دولت تحت پوشش بیمه حوادث و مسئولیت هستند.

وی تصریح کرد: در صورت جذب و استخدام کارورزان پس از دوره مقدماتی، واحد پذیرنده از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت دوسال معاف خواهد شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر تاکید کرد: دوره سه ماهه مقدماتی کارورزی، یک دوره آموزش عملی و کاربردی است و کارورزان مشمول قوانین کار و تامین اجتماعی نیستند و واحد پذیرنده آموزش های خاص مورد نیاز خود را به کارورزان ارائه داده  و فرصت مناسب برای ارزیابی و تعامل و تصمیم گیری در خصوص تامین نیروی کار مورد نیاز از میان آن ها را انجام می دهد.

پناه خاطرنشان کرد: استفاده از این طرح فقط برای بنگاه های بخش خصوصی و تعاونی مجاز بوده و واحدهای دولتی حق استفاده از این طرح را ندارند و بنگاه های اقتصادی نیز به ازای هر دو نفر بیمه شده  مجاز به انتخاب یک نفر کارورزی هستند.

۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید