اخبار

۲۹۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در استان بوشهر پرداخت شد

۲۹۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در استان بوشهر پرداخت شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی خبر داد و گفت: در این راستا ۲۹۰ میلیارد تومان برای اشتغال روستایی، اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی در استان بوشهر پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر،حمیدرضا پناه  با تاکید بر توجه به اشتغال روستایی اظهار داشت: در راستای اشتغال روستایی کارگروه تخصصی تشکیل و زمینه حمایت از این طرح‌ها فراهم می‌شود.

وی از پرداخت تسهیلات اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: 256 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی در استان بوشهر تاکنون پرداخت شده است.

پناه با بیان اینکه با اجرای این طرح‌ها چهار هزار و 320 شغل در استان بوشهر فراهم شد ادامه داد: استان بوشهر در بخش جذب اعتبارات روستایی و عشایری از جمله سه استان موفق کشور معرفی شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه برخی بانک‌های استان در عرصه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی موفق عمل کرده‌اند خاطرنشان کرد: در بخش اشتغال فراگیر نیز از محل تبصره 18 قانون بودجه، 34 میلیارد تومان برای اجرای 61 طرح در بخش‌های مختلف خدمات، کشاورزی و صنعت با ایجاد 825 فرصت شغلی در استان پرداخت شده است.

وی در مورد ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی استان بوشهر اضافه کرد: سال گذشته 6 میلیارد و 400 میلیون تومان در بخش اشتغال خانگی اعتبار به استان بوشهر اختصاص یافت که به‌صورت کامل جذب و این استان جزو استان‌های برتر کشور به شمار می‌رود.

پناه گفت: با جذب این میزان اعتبار زمینه اجرای 381 طرح اشتغال خانگی و 700 فرصت شغلی در استان بوشهر ایجاد شده‌ است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاهی اجتماعی با بیان اینکه مرحله پنجم تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی امسال پرداخت می‌شود گفت: تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی در مرحله پنجم به‌زودی ابلاغ و به دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل اعلام می‌شود.

پناه با اشاره به اینکه این اعتبارات پس از بررسی از طریق کمیته فنی به بخش‌های مختلف و متقاضیان پرداخت می‌شود افزود: در اجرای مشاغل خانگی سال گذشته 6.4 میلیارد تومان اعتبار تخصیص و پرداخت شد که امسال هم تسهیلات جدید ابلاغ می‌شود.

۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید