اخبار

یکی از بخش هایی که آسیب برآن وارد شد حوزه کسب و کار و مشاغل بود

یکی از بخش هایی که آسیب برآن وارد شد حوزه کسب و کار و مشاغل بود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر گفت: بنگاه‌هایی که در زمان شیوع بیماری کرونا کسب و کار خود را فعال نگه داشته و نیروی کارشان را حفظ کنند، از سوی دولت حمایت می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر؛ حمیدرضا پناه مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در نشست بررسی تبعات ناشی از شیوع ویروس کرونا با مولفه‌های اشتغال و بیکاری در استان بوشهر با بیان اینکه ویروس کرونا به بخش‌های مختلف آسیب وارد کرد گفت: یکی از بخش‌های آسیب بر آن وارد شد حوزه کسب و کار و مشاغل بود که لازم است فضایی فراهم شود که این مشکلات به حداقل برسد.

وی گفت: تمامی بنگاههایی که بر اثر کرونا دچار مشکل شدند اما نیروی کار خود را تعدیل نکردند از هفته سوم اردیبهشت ماه تسهیلات 12 تا 16 درصدی به ازای هر نیرو تعلق خواهد گرفت که از طریق بانک‌های عامل پرداخت خواهد شد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه برخی از اشتغال‌ها به سبب ویروس کرونا دچار آسیب و عده‌ای نیز بیکار شدند گفت: در این راستا ارائه راهکارهای لازم برای بازگشت بیکاران به اشتغال از سوی مسئولان استان بوشهری امری مهم و ضروری است.
عبدالکریم گراوند با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برای مقابله با کرونا امری مهم و ضروری است افزود: اکنون برخی از شهرهای استان خوزستان به سبب شیوع این بیماری، مجددا محدودیت تردد ایجاد شده که لازم است تمام شرایط بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در تمام لایه‌های جامعه مراعات شود.
گراوند با تاکید بر تعیین افراد بیکار شده در شهرها و مناطق مختلف استان بوشهر خاطر نشان کرد: باید آمار افراد بیکار شدن به سبب ویروس کرونا، در بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات در شهرستان‌های 10 گانه استان مشخص شود.
وی با تاکید بر تشکیل کارگروه ویژه برای حل مشکلات آسیب دیدگان از اشتغال تصریح کرد: در این راستا ارائه راهکارهای لازم برای بازگشت بیکاران به اشتغال از سوی مسئولان استان بوشهری امری مهم و ضروری است.
استاندار بوشهر حمایت از افرادیکه به سبب ویروس کرونا اشتغال خود را از دست داده‌اند را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: بازگشت به کار افراد بیکار شده بر اثر کرونا ویروس و تثبیت اشتغال آنان باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.
گراوند تسریع در تکمیل بیمارستان هسته‌ای بوشهر را مورد اشاره قرار داد و افزود: راه‌اندازی این مرکز درمانی در مقابله با بیماری ویروس کرونا نقش مهمی دارد چراکه بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر که اکنون بیمار معین در درمان بیماران کرونایی است می‌تواند با راه‌اندازی بیمارستان هسته‌ای در درمان سایر بیماران فعالیت کند.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید