اخبار

بازدید فرماندار تنگستان از مراکز پرورش بچه ماهی راموز به عنوان نخستین تولیدکننده بچه ماهی فوق متراکم در خاورمیانه

بازدید فرماندار تنگستان  از مراکز پرورش بچه ماهی راموز به عنوان نخستین تولیدکننده بچه ماهی فوق متراکم در خاورمیانه

 به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان تنگستان ، فرماندار تنگستان باتفاق مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر، رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دو طرح آبزی پروری بازدید به عمل آوردند.

فرماندار تنگستان در این بازدید گفت :  سالیان گذشته کشور ما در تولید و تکثیر بچه ماهی در آب های شور با مشکلات زیادی  مواجه بود که مرکز پرورش ماهی راموز در این عرصه پیشتاز شد و این مرکز نقش مهمی در پرورش آبزیان دارد.

عبدالحسن رفیعی پور  با بیان اینکه سواحل تنگستان دارای ظرفیت بسیار مهمی در پرورش آبزیان می باشد افزودند :  امیدواریم با تکمیل و بهره برداری از  طرح های در دست اجرا به نقطه پایداری در این حوزه دست پیدا کنیم.

فرماندار تنگستان با اشاره به کاهش ذخایر آبزیان در آبهای کشور  افزود توسعه مراکز پرورش آبزیان از مهم ترین سیاست های دولت  است.

رفیعی پور با تأکید بر این نکته که پرورش ماهی در قفس در تنگستان  رونق بسیار خوبی خواهد داشت ، افزود : با توجه به نقش مهم طرح تولید بچه ماهی راموز در تولید ماهی و ایجاد اشتغال حمایت از بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران مورد تأکید است و دولت نیز تسهیلات لازم را پرداخت می‌کند.

در طرح شرکت راموز همه مراحل کشت و پرورش  بچه ماهی سی باس به طورخودکار انجام می‌شود و ظرفیت این مرکز  10 میلیون قطعه بچه ماهی در این مرکز تولیدی است.

این مرکز نخستین مرکز پرورش ماهی فوق متراکم در خاورمیانه بوده و ۷۰ نفر از نیروهای بومی در شرکت راموز مشغول به کار می باشند.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید