اخبار

شرکت‌های عسلویه نیازمندی‌های خود را از داخل استان تامین کنند

شرکت‌های عسلویه نیازمندی‌های خود را از داخل استان تامین کنند
استاندار بوشهر گفت: عدالت حکم می‌کند شرکت‌های مستقر در عسلویه، نیازمندی‌های خود را از واحدهای تولیدی استان تامین کنند.

عبدالکریم گراوند عصر امروز در نشست مشترک کارگروه اشتغال و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر، اظهار داشت: اختصاص تسهیلات اشتغال روستایی در استان فرصت بسیار خوبی برای توسعه بخش‌های مختلف از جمله احداث گلخانه، بوم‌گردی، گردشگری و ... بود که از طریق همین تسهیلات ۳۲۷ درصد عملکرد مثبت در احداث گلخانه در استان داشتیم.

استاندار بوشهر با تأکید براینکه صنعت گردشگری پاک و درآمدزا هست، بیان کرد: یکی از ظرفیت‌های استان که با تسهیلات اشتغال روستایی رونق گرفت، بوم‌گردی بود بطوری که از یک واحد بوم‌گردی تعداد واحدهای بوم‌گردی استان به ۴۱ مورد رسیده است.

وی افزود: از دیگر طرح‌های اجرا شده با تسهیلات اشتغال‌زایی ایجاد ۱۸ هزار تن ظرفیت سردخانه‌های استان است.

گراوند بر تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در استان تاکید کرد و گفت: انتظار داریم اعتبارات مصوب شده در پیچ‌وخم اداری معطل نمانند.

استاندار بوشهر گفت: بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استان بوشهر جز سه استان برتر کشور در تثبیت اشتغال بوده است.

وی با قدردانی از عملکرد صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی افزود: اشتغال ایجاد شده از محل اعتبارات اشتغال روستایی در تاریخ کشور بی‌نظیر است.

گراوند عنوان کرد: انتظار داریم با حمایت وزیر تعاون سهم اعتبارات مشاغل خانگی استان در سال جاری همچون سال گذشته به ۲۰ میلیارد تومان برسد.

وی خواستار گردش مالی صنایع نفت و گاز مستقر در عسلویه،  در استان بوشهر شد و افزود: اگر صنایع نفت و گاز  مستقر در استان نیازمندی‌های خود را از محصولات تولیدی استان تهیه کنند، زمینه تقویت واحدهای تولیدی استان فراهم می‌شود؛ عدالت حکم می‌کند شرکت‌های مستقر در عسلویه، نیازمندی‌های خود را از واحدهای تولیدی استان تامین کنند.

استاندار بوشهر اضافه کرد: انتظار داریم شرکت‌های و صندوق‌های زیرمجموعه وزارت تعاون حمایت‌های خود را از استان دریغ نکنند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید