اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی و مبارزه با مواد مخدر در شهرستان تنگستان

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی و مبارزه با مواد مخدر در شهرستان تنگستان

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه  اجتماعی شهرستان تنگستان ،کارگاه آموزشی آشنایی و مبارزه با مواد مخدر ویژه کارگران شرکت ریل گستر در محل نمازخانه  این شرکت  برگزار شد.

دکتر جعفری کارشناس اعزامی بهزیستی این کارگاه  آموزشی را تدریس نمود و نحوه تاثیر انواع مواد مخدر و روانگردانها را بر روح و جسم انسان تشریح کرد.

جعفری گفت: تقویت زیر ساختهای مبارزه با مواد مخدر اعم از افزایش مهارتهای زندگی ،ایجاد نشاط و شادابی ،گسترش امکانات تفریحی و غیره بعنوان زیر بنای روشهای زندگی در هر جامعه می تواند ارتقای پیشگیری و مقابله در مورد آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و داروهای روانگردان را افزایش دهد.

وی با اشاره به مراحل گرایش فرد به مواد مخدر تصریح کرد: اکثر افراد تصور می کنند با یکبار مصرف مواد مخدر هرگز معتاد نمی شوند و متأسفانه این باور غلط در جامعه رواج یافته، در حالی که مصرف مواد مخدر برای بار اول موجب آشنایی فرد با مواد مخدر و ایجاد نشاط کاذب در شخص شده که مرحله اول گرایش فرد به اعتیاد است. مرحله شک و تردید، شک و مقاومت و اعتیاد کامل، مراحل بعدی گرایش به سمت مواد مخدر است

جعفری نیز هدف از برگزاری این کارگاه را ارتقای آگاهی کارگران از آثار و عوارض سوء مصرف انواع مواد مخدر ،رفتارهای پر خطر و پیامدهای منفی جسمانی و روانی آن و ارتقای آگاهی در مورد عوامل زمینه ساز و آشکار کننده اعتیاد به مواد به منظور پیشگیری از آسیبهای روانی و اجتماعی دانست.

۲۸ دی ۱۳۹۸ ۰۷:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید