اخبار

ثبت نام احراز هویت در سامانه جامع روابط کار در استان بوشهر همچنان در حال پیگیری است

ثبت نام احراز هویت در سامانه جامع روابط کار در استان بوشهر همچنان در حال پیگیری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر؛ مهدی عبدالهی مدیر روابط کار بیان کرد: انجام خدمات مختلف جامعه هدف در مدیریت روابط کار از جمله بازرسی کار، تشکلات کارگری و کارفرمایی، روابط کار، بیمه بیکاری، مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار و .. از طریق سامانه جامع روابط کار انجام شده و این موضوع مستلزم احراز هویت کارگران و کارفرمایان است.

وی افزود: در حال حاضر امکان ثبت نام برای احراز هویت در اکثر دفاتر پیشخوان منتخب  استان فراهم شده است که این دفاتر به ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستانها و شعب تامین اجتماعی برای اطلاع رسانی به مخاطبین اعلام گردید.

عبدالهی اضافه نمود: بمنظور استفاده از خدمات سامانه جامع روابط کار، کارگران و کارفرمایان با یک بار مراجعه به یکی از دفاتر پیشخوان دولت اقدام به ثبت نام نموده و نام کاربری و رمز عبور اختصاصی خود را دریافت می‌کند و پس از آن ضرورتی به مراجعه حضوری در ادارات تعاون، کار ورفاه اجتماعی وجود ندارد و فرد می‌تواند با استفاده از نام کاربری و رمز عبور که از طریق ثبت نام در دفاتر پیشخوان دریافت نموده، درخواست خود را پیگیری نماید.

روند ثبت نام و مدارک لازم جهت احراز هویت:

 گام اول- مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت با در دست داشتن مدارک زیر:

 الف- کارگران و اشخاص مستقل: کارت ملی و کارت پایان خدمت.

 ب- کارفرمایان حقیقی: کارت ملی، کارت پایان خدمت وگواهی جواز کسب.

 ج- کارفرمایان حقوقی: کارت ملی و آخرین روزنامه رسمی ثبت شرکت.

 گام دوم- ثبت اطلاعات در دفاتر پیشخوان دولت و دریافت رمز عبور سامانه از طریق پیامک.

 گام سوم- تکمیل اطلاعات و انتخاب نوع خدمت و پیگیری آن از طریق ورود به سامانه جامع روابط کار به نشانی http://prkar.mcls.gov.ir/.

۷ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید