اخبار

حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در جلسه شورای اداری شهرستان دشتی

حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در جلسه شورای اداری شهرستان دشتی

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دشتی ، عبدالله نادری در جلسه شورای اداری شهرستان دشتی یکم دی ماه ۹۸ با اشاره به تلاشها و اقدامات صورت گرفته توسط مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان در انجام وظایف محوله اظهار داشت: ارتباط خوبی که بین این اداره و ارباب رجوع ست قابل تقدیر است.

در ادامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه در چند سال اخیر اقدامات ارزشمندی در سطح این شهرستان با حمایت فرماندار صورت گرفته است، گفت: در دو سال اخیر استان بوشهر در زمینه اشتغال روستایی جز  استانهای برتر کشور بوده به طوری که تاکنون ۲۴۹ میلیارد تومان پرداخت شده است که از این مبلغ ۲۴ میلیارد تومان در شهرستان دشتی پرداخت شده از این حیث رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده است.

پناه افزود: در سال گذشته نیز در زمینه مشاغل خانگی سهم استان ۲۰ میلیارد تومان بوده که از این مبلغ یک میلیارد تومان به شهرستان دشتی اختصاص داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نگاه ویژه دولت به تعاونی‌ها، شهرستان دشتی در حوزه تعاون یکی از شهرستانهای فعال طی چندسال اخیر بوده و رتبه دوم را در استان به خود اختصاص داده و اعتبارات خوبی نیز در این بخش پرداخت شده ، اضافه کرد: این شهرستان موفق به تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستانی بوده که اولین طرح این تعاونی تحت عنوان مرکز معاینه فنی خودروهای سبک در بهمن ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر تشکیل اتحادیه شرکت های تعاونی گلخانه داران ، تشکیل کرسی تعاون و کارآفرینی در دانشگاه ها و انجام بازدید های ترویجی دانشجویان از تعاونی های موفق از دیگر اقدامات انجام شده اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دشتی عنوان نمود.

پناه تصریح کرد: در حوزه اعتبارات فراگیر نیز سهم استان ۳۴ میلیارد تومان بوده که قریب به شش میلیارد تومان آن در شهرستان دشتی پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح کارورزی بر ضرورت مشارکت دستگاه‌های اجرایی در برگزاری این طرح تاکید کرد و ادامه داد: در حال حاضر پنج هیئت حل اختلاف در سطح استان وجود دارد که یکی از این هیئت‌ها در شهرستان دشتی مستقر است.

پناه با اشاره به اینکه وظیفه ما صیانت از اشتغال است، گفت: کمترین حوادث کارگری در شهرستان دشتی رخ داده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از برگزاری آموزش برای کارگران و کارفرمایان در شهرستان دشتی خبر داد و یادآور شد: امسال با توجه به نیاز شهرستان این کار مهم در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی بر ضرورت تقویت تشکل‌های مردمی در سطح استان تاکید کرد و اظهار داشت: تلاش داریم در صورت تخصیص اعتبارات مجموعه ورزشی کارگران شهرستان تا هفته دولت تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

۲ دی ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید