اخبار

چرخه کامل اشتغال‌زایی برای جوانان استان بوشهر فراهم شود

چرخه کامل اشتغال‌زایی برای جوانان استان بوشهر فراهم شود
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: چرخه کامل ایجاد اشتغال برای جوانان استان بوشهر فراهم شود.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر؛ حمیدرضا پناه مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان بوشهردر نشست شورای هماهنگی مدیران حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: مهارت آموزی و توانمندسازی راهکار برون رفت از مشکل اشتغال است.

وی اضافه کرد: شعار «هر شهروند یک مهارت» می تواند نوید بخش آینده روشن برای ایجاد اشتغال در استان باشد و باید به این نکته که کار تنها به معنای پشت میزنشینی نیست توجه و در راستای اصلاح فرهنگ کار، تلاش کرد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر به جایگاه اثرگذار وزارت تعاون در خدمت رسانی به افراد مختلف جامعه اشاره و اضافه کرد: دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی در استان به بیش از نیمی از جمعیت استان خدمات ارائه می دهند که این اهمیت، بیانگر این است که با همکاری تمام حوزه های مرتبط با یکدیگر، بخش زیادی از مشکلات و نارسایی ها  می تواند مرتفع شود.

وی خاطرنشان کرد: مهارت آموزی، ارایه تسهیلات و تشکیل تعاون بعنوان یک چرخه کامل می تواند زمینه های ایجاد اشتغال را برای جوانان جویای کار فراهم کند.

پناه افزود: کسانی که از فنی و حرفه‌ای مدرک آموزش مهارت دریافت می‌کنند در حوزه اشتغال کمتر دچار آسیب هستند و ما وظیفه داریم پلی بین فارغ التحصیلان دانشگاهی و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای باشیم تا بتوانیم کارآموزانی دارای مهارت برای بازار کار آماده کنیم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر به تفاهم نامه بین صندوق کارآفرینی و امید و آموزش فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و اجرای درست آن را، در ایجاد اشتغال موثر دانست و اظهار کرد: بازار کار ما امروزه به دنبال مهارت است و این موضوعی است که باید به شدت در دستور کار مدیران شورای هماهنگی قرار گیرد.

۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید