اخبار

ضرورت حمایت از تولیدات استانی با هدف رونق تولید در استان بوشهر

ضرورت حمایت از تولیدات استانی با هدف رونق تولید در استان بوشهر

استاندار بوشهر گفت: ضرورت حمایت از تولیدات استانی با هدف رونق تولید در استان را در دستور کار داریم و معتقدیم ظرفیت های خالی برای کار در استان بوشهر وجود دارد.
به  نقل از گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در نشست با رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور با تبرکی هفته کار و کارگر  اظهار داشت: باید در سال رونق تولید در مسیر کمک به کارگران گام های بیشتری برداریم تا ضمن رونق تولید، کمک بزرگی هم به اقتصاد کشور کرده باشیم.
وی بیان کرد: بانک توسعه تعاون هم در مسیر کمک به تولید و اشتغال در استان گام های خوبی برداشته است و در زمینه تسهیلات اشتغال روستایی عملکرد مثبتی داشته و این روند باید تداوم داشته باشد.
استاندار بوشهر با اشاره به عملکرد خوب استان بوشهر در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی خاطرنشان کرد: در استان بوشهر در بخش تسهیلات اشتغال روستایی هدررفت منابع کمتر از  یک درصد بوده است.
گراوند با اشاره به ظرفیت استان بوشهر در زمینه  تولید محصولات گلخانه‌ای افزود: در سال گذشته 102 هکتار طرح گلخانه ای در استان بوشهر اجرا کردیم و با این اقدام رتبه استان از 22 به 4 ارتقا یافته است.
وی با بیان اینکه از  عملکرد مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر رضایت دارم اضافه کرد: ضرورت حمایت از تولیدات استانی با هدف رونق تولید در استان را در دستور کار داریم و معتقدیم ظرفیت های خالی برای کار در استان بوشهر وجود دارد.
استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر در زمینه کشاورزی و شیلات ظرفیت تولید و درآمدزایی بسیار مطلوبی دارد و میتوان با حمایت از این بخش علاوه بر رونق تولید، حجم صادرات محصولات استان را هم افزایش داد.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور هم در این نشست گفت: بانک توسعه تعاون استان بوشهر در سال گذشته 238  میلیارد تومان تسهیلات در بخش های مختلف پرداخت کرده است و تلاش داریم امسال 30 درصد به این رقم اضافه شود.
مهدیان بیان کرد: بانک توسعه تعاون در استان بوشهر 10 شعبه و یک باجه دارد و با 80 نفر نیروی انسانی خدمات مختلف بانکی را به متقاضیان ارائه می دهد.
وی ادامه داد: هر قدر منابع بانکی از سوی استان به بانک توسعه تعاون تقویت شود شرایط برای پرداخت تسهیلات آسان تر شده و میزان پرداختی افزایش می یابد.
مهدیان با بیان اینکه بانک توسعه تعاون آماده همکاری با مدیریت استان برای رونق تولید در بخش های مختلف کشاورزی و صنعت است، اظهار داشت: به مناسبت هفته کارگر با هماهنگی استاندار به 30 نفر از کارگران استان بوشهر تسهیلات قرض الحسنه 5 میلیون تومانی با نرخ 4 درصد پرداخت خواهیم کرد.

 

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید